• Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumanida zamonaviy pochta binolari foydalanishga topshirildi
Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumani “Gulbahor” hamda  “Qizilsharq” pochta aloqa bog‘lamasi binolari ta’mirlanib, zamonaviy ko‘rinishdagi yangi binolar foydalanishga topshirildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 14-dekabrdagi “Pochta aloqasi xizmatlarini ko‘rsatish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-4921-son qarori bilan belgilangan vazifalarni o‘z vaqtida ijrosini ta’minlash hamda Mustaqilligimizning 30 yilligi bayrami munosabati bilan “O‘zbekiston pochtasi” aksiyadorlik jamiyati Toshkent filiali tomonidan ushbu binolarning ochilish marosimi o‘tkazildi.
Mazkur tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Toshkent viloyat hududiy boshqarmasi, “O‘zbekiston pochtasi” AJ Toshkent filiali, Yangiyo‘l tumani hokimligi ma’sul rahbari hamda tuman aholisi ishtirok etdi.
Hozirgi kunda ushbu pochta aloqasi bog‘lamalarida  xat-xabarlar, davriy nashrlarni yetkazish, pul o‘tkazmalari, tovarlar sotuvi, “Avval” dasturidan foydalangan holda moliyaviy xizmatlar va Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalidan foydalanilgan holda 33 turdagi davlat xizmatlarini ko‘rsatish yo‘lga qo‘yildi.

• В Янгиюльском районе Ташкентской области почтовые отделения начали свою работу в новых современных зданиях
В Янгиюльском районе Ташкентской области был проведен капитальный ремонт в почтовых отделениях «Гулбахор» и «Кизилшарк». Почтовые отделения начали свою работу в новых современных зданиях.
В рамках исполнения постановления Президента Республики Узбекистан от 14 декабря 2020 года №ПП-4921 «О мерах по кардинальному совершенствованию системы оказания услуг почтовой связи» и в преддверии праздника — 30-летия независимости нашей Родины прошла церемония открытия новых зданий почтовых служб с участием Ташкентского филиала АО «O‘zbekiston pochtasi».
В мероприятии приняли участие руководители территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ташкентской области, Ташкентского филиала АО «O‘zbekiston pochtasi», хокимията Янгиюльского района.
В настоящее время в данных почтовых отделениях налажено оказание услуг отправки и получения писем и почтовых рассылок, доставки периодической печати, платежных отправлений, продаж товара, финансовых услуг посредством программы «Avval», а также 33 видов электронных госуслуг посредством ЕПИГУ.