• Mustaqillikning 30 yilligi munosabati bilan AKT sohasi xodimlari ham taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat mustaqilligining o‘ttiz yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmonni imzoladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq  Toshkent axborot texnologiyalari universitetining telekommunikatsiya injiniringi kafedrasi professori Isayev Rixsi - “Mexnat shuhrati” ordeni bilan, Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Urganch filiali axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri Xo‘jayev Otabek  - “Shuhrat” medali bilan  bilan taqdirlandilar.
Ushbu yuksak mukofot bilan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi tabriklaydi.

• Работники сферы ИКТ были награждены в связи с 30-летием независимости
Президент Республики Узбекистан подписал Указ о награждении группы работников сфер науки, образования, здравоохранения, спорта, литературы, культуры, искусства и средств массовой информации в связи с тридцатилетием государственной независимости Республики Узбекистан.
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан профессор кафедры «Телекоммуникационный инжиниринг» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Исаев Рихси был награжден орденом «Меҳнат шуҳрати», заведующий кафедрой «Информационные технологии» Ургенчского филиала ТУИТ Хужаев Отабек Кадамбаевич — медалью «Шуҳрат».
Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций искренне поздравляет с этими высокими наградами.