• “O‘zbektelekom” AK va Toshkentdagi Amity universiteti o‘rtasida hamkorlik yo‘lga qo‘yildi
Ushbu memorandumning asosiy maqsadi – tomonlar o‘rtasida o‘zaro manfaatli munosabatlarni o‘rnatish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini amalga oshirish, anjumanlar, seminarlar, akademik mashg‘ulotlar, ishlab chiqarish amaliyotlarini o‘tkazishdan iborat.
Shu bilan bir qatorda, talabalarni o‘qitish jarayonining samaradorligini oshirish va universitet bitiruvchilarining keyingi amaliyotiga ko‘maklashish, AKT sohasida eng yaxshi xalqaro tajribani joriy etish, mazkur sohada kadrlar tayyorlash sifatini oshirish ko‘zda tutilgan.
Ta’kidlash lozimki, Toshkentdagi Amity universiteti tadqiqot, yaxlit rivojlanish, xalqaro korporativ tajriba va ilmiy mahoratga asoslangan yuqori saviyadagi ta’lim tajribasiga ega o‘quv muassasasi hisoblanadi. Universitet oliy ta’limning turli sohalarida, shu jumladan, axborot texnologiyalari, menejment, iqtisodiyot va  turizm sohalari bo‘yicha bakalavr hamda magistratura bosqichlarida kasbiy yo‘naltirilgan o‘quv dasturlarini taklif qiladi.

• Налажено сотрудничество между АК «O‘zbektelekom» и Университетом Амити в Ташкенте
Основная цель данного меморандума — установление взаимовыгодных отношений между сторонами, проведение исследовательской деятельности, проведение конференций, семинаров, академических тренингов, стажировок.
Кроме того, меморандум направлен на повышение эффективности учебного процесса студентов и содействие в дальнейшей практике выпускников ВУЗа, внедрение лучших мировых практик в области ИКТ, повышение качества обучения в этой сфере.
Следует отметить, что Университет Амити в Ташкенте имеет богатый образовательный опыт, основанный на исследованиях, целостном развитии, международном корпоративном опыте и академическом превосходстве. Вуз предлагает ориентированные на карьеру учебные программы в различных областях высшего образования, включая информационные технологии, менеджмент, экономику и туризм, на уровне Foundation, бакалавриата и магистратуры и стремится обеспечить образование мирового класса с похвальными исследованиями в соответствии со стратегическим видением Узбекистана.