Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan e'lon qilingan #men_vaksina_oldim aksiyasi doirasida bugun, 7-avgust kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari Oleg Pekos COVID-19 ga qarshi vaksinasi bilan emlandi.
Ta’kidlash lozimki, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Shuxrat Sodiqov ham birinchilardan biri bo‘lib COVID-19 ga qarshi emlangan va vaksinatciyaning barcha jarayonlaridan to‘liq o‘tgan.
Emlanish - bugungi kunda ushbu kasallikni oldini olib, bartaraf etishda, insoniyat uchun yagona xavfsiz usuldir. Aziz yurtdoshlar, vaksina olish hamda emlash tadbirlarida faol ishtirok etib, o'zingiz va yaqinlaringizni himoya qiling!

• Вакцинация от COVID-19 – требование времени
В рамках проводимой со стороны Министерства здравоохранения акции #men_vaksina_oldim сегодня, 7 августа первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олег Пекось получил вакцину от COVID-19.
Следует отметить, что Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков также в числе первых получил вакцину и прошел полный этап вакцинации от COVID-19.
Вакцинация – это эффективный и безопасный превентивный способ от этой болезни. Дорогие соотечественники, участвуйте в мероприятиях по вакцинации и защитите себя и своих близких!