• Toshkent shahridagi Amiti universiteti va DUK “Radioaloqa, radioeshittirishlar va televideniye markazi” o‘rtasida hamkorlik yo‘lga qo‘yildi
Toshkent shahridagi Amiti universiteti Radioaloqa, radioeshittirishlar va televideniye markazi – “RRTM” DUK bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘ydi, va uning asosiy maqsadi – universitet talabalarning AKT, kompyuter injiniring, telekommunikatsiya sohalarida amaliy bilim va ko‘nikmalarini oshirishdir.
“Radioaloqa, radioeshittirishlar va televideniye markazi” Davlat unitar korxonasi Markaziy Osiyodagi eng yirik teleradioeshittirish tarmog‘iga ega bo‘lib, uning markaziy apparati va tarkibiy bo‘linmalarida mingdan ortiq xodimlar faoliyat ko‘rsatmoqda.

• Установлено сотрудничество между Университетом Амити в Ташкенте и ГУП «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения»
Университет Амити в Ташкенте заключил партнерство с Центром радиосвязи, радиовещания и телевидения – ГУП «ЦРРТ». Данное сотрудничество направлено на улучшение практических знаний и навыков у студентов вуза в сфере ИКТ, компьютерного инжиниринга и телекоммуникаций.
Государственное унитарное предприятие «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения» сегодня обладает крупнейшей в Центральной Азии телерадиовещательной сетью. В центральном аппарате и структурных подразделениях центра работает более тысячи сотрудников.