• Navoiy viloyatida kibersport turi boʻyicha musobaqa boʻlib oʻtdi
Navoiy viloyatida “Yangi Oʻzbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida yoshlar festivali boʻlib oʻtdi. Ushbu festival doirasida 50 dan ortiq tadbirlar tashkil etilib, uch kun davom etgan mazkur tadbirlarga jami besh yuz mingdan ortiq viloyat aholisi ishtirok etdi.
Shuningdek, ushbu tadbirlar doirasida Kibersport musobaqasi tashkil etilib, viloyatning barcha tuman va shaharlaridan ushbu sport turiga qiziqqan 200 ga yaqin eng kuchli yoshlar bellashdilar. Yakuniy natijalarga koʻra, 1-oʻrinni Rayimov Abdulaziz (Navoiy shahri), 2-oʻrinni Aslonov Sardorbek (Karmana tumani) hamda 3-oʻrinni Mardonov Temur (Zarafshon shahri) qoʻlga kiritdi. Gʻoliblarga tadbir tashkilotchilarining diplom va qimmatbaho sovgʻalari tantanali ravishda topshirildi.

• В Навойиской области было проведено соревнование по киберспорту
В Навойиской области прошел молодежный фестиваль «Молодежь Нового Узбекистана, объединяйтесь!». В соответствии с программой в рамках фестиваля в течение трех дней было проведено более 50 различных мероприятий, в которых приняло участие более 500 молодых людей.
Также в рамках данных мероприятий было организовано соревнование по киберспорту, в которых приняли участие более 200 молодых людей. По итогам соревнования победу одержал Райимов Абдулазиз (город Навои), второе место занял Аслонов Сардорбек (Карманинский район), и третье место занял Мардонов Темур (город Зарафшан). Победителям были вручены дипломы и памятные подарки.