• Xorazm viloyatida IT sohasidagi ilg‘or loyihalar bilan tanishildi
Bugungi kunda Xorazm viloyatida dasturiy mahsulotlar hamda ilg‘or texnologiyalarga asoslangan yirik startap loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish bo‘yicha ishlar olib borilmoqda.
Viloyatda amalga oshirilayotgan mazkur loyihalar bilan yaqindan tanishish, mahalliy dasturchilarni qo‘llab-quvvatlash hamda sohani yanada rivojlantirish maqsadida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi hamda «Yagona Integrator Uzinfocom» MCHJ xodimlari tomonidan Xorazmda faoliyat ko‘rsatayotgan dasturiy mahsulot ishlab chiqaruvchi korxona vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida viloyatdagi IT korxonalar tomonidan ishlab chiqilayotgan va amalga oshirilayotgan loyihalar ko‘rib chiqildi va ular bilan yaqindan tanishildi.
Mahalliy dasturchilar tomonidan ishlab chiqilayotgan ilg‘or loyihalarni yanada ommalashtirish, istiqbolli loyihalarni respublikamizning turizm, madaniyat va ta’lim sohalariga joriy etish masalalari ham muhokama qilindi. Shu bilan birga,  loyihalarni yanada takomillashtirish bo‘yicha mutaxassislar tomonidan tegishli taklif va tavsiyalar berildi.

• В Хорезмской области были представлены передовые проекты в сфере ИКТ
В настоящее время в Хорезмской области осуществляется работа по разработке и реализации стартап-проектов в сфере программирования и высоких технологий.
С целью непосредственного ознакомления с проектами, поддержки местных программистов и дальнейшего развития сферы состоялась встреча между сотрудниками территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Хорезмской области и ООО «Единый интегратор Uzinfocom» с представителями компаний – производителей программной продукции.
В ходе встречи состоялось ознакомление с разработанными и реализуемыми со стороны IT-компаний проектами.
Обсуждены также вопросы дальнейшей популяризации разработанных со стороны производителей программного обеспечения передовых проектов, интеграции перспективных проектов в сферу туризма, культуры и образования. Вместе с этим, специалисты высказали свои предложения и рекомендации по дальнейшему совершенствованию проектов.