• Vazirlik tizimidagi korxona va tashkilotlarning Samarqand viloyat bo`linmalari o`rtasida musobaqa o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tizimidagi korxona va tashkilotlarning Samarqand viloyatidagi bo`linmalari o`rtasida minifutbol musobaqasi o‘tkazildi.
Mehnat jamoalarida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, xodimlarni jismoniy tarbiya va ommaviy sportga keng jalb etish maqsadida muntazam ravishda har yili o‘tkazib kelinayotgan minifutbol musobaqasida joriy yilda 11 ta korxona va tashkilotlar xodimlaridan iborat jamoalar ishtirok etdilar.
Musobaqa yakunida “O‘zbektelekom” AK Samarqand filiali 1-o‘rinni, “O`zmobayl” filiali hududiy bog`lamasi 2-o‘rinni, Samarqand Elektromagnit moslashuv xizmati 3-o‘rinni egalladi. Shuningdek, 4 turdagi nominatsiyalar bo‘yicha jamoa va ishtirokchilar aniqlanib, barchalariga estalik sovg‘alari topshirildi.

• В Самаркандской области прошло соревнование по футболу среди областных подразделений подведомственных предприятий и организаций
В Самаркандской области прошло соревнование по мини-футболу среди областных предприятий и организаций, подведомственных Министерству по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
В данном мероприятии, регулярно проводимом каждый год с целью популяризации физической культуры и спорта среди сотрудников предприятий, приняли участие 11 команд.
По итогам соревнования победу одержала команда Самаркандского филиала АК «O‘zbektelekom», второе место занял коллектив регионального узла компании «O`zmobayl», и третье место досталось команде, представляющей Самаркандское подразделение ГУП «Центр электромагнитной совместимости». Также были награждены команды в 4 номинациях.