• Samarqand viloyati Oqdaryo tumanida sayyor qabul o`tkazildi
Samarqand viloyati Oqdaryo tumanidagi  14-sonli musiqa va sanat maktabida jismoniy va yuridik shaxslar uchun AKT vazirligi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul davomida soha doirasida olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tildi hamda telekommunikatsiya, radio va televideniye, axborot texnologiyalari sohasi bo’yicha fuqarolarning murojaatlari tinglandi. Sayyor qabul davomida 12 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushib, shundan 5 tasi joyida hal etildi, qolgan 7 tasi bo`yicha qo`shimcha o‘rganish o`tkazilishi belgilanib, mas`ullar biriktirildi va nazoratga olindi.
Shuningdek, sayyor qabul davomida mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari tomonidan tuman aholisi uchun sayyor xizmatlar ko’rsatildi.

• В Акдарьинском районе Самаркандской области прошел выездной приём
Территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан был проведен выездной прием для юридических и физических лиц в Акдарьинском районе Самаркандской области.
В выездном приеме приняли участие руководители областных подразделений подведомственных предприятий и организаций, а также мобильных операторов.
В ходе выездного приёма была дана информация о проводимой работе и предстоящих задачах, выслушаны обращения граждан. Из 12 поступивших обращений 5 были решены на месте. Остальные 7 обращений были переданы для дальнейшего изучения и переданы ответственным лицам.
Также в рамках выездного приёма были оказаны выездные услуги для населения со стороны областных подразделений мобильных операторов.