• AKT vazirligi Ishchi guruhi “O‘zbektelekom” AK Surxondaryo filiali Termiz shahar telekommunikatsiyalar bog‘lamasi faoliyati bilan tanishdi
27.06.2021
O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov rahbarligidagi Ishchi guruh Surxondaryo viloyatiga xizmat safarida davomida, «O‘zbektelekom» AK Surxondaryo filiali Termiz shahar telekommunikatsiyalar bog‘lamasining yaqinda ochilgan sotuv va xizmat ko‘rsatish ofisida bo‘lishdi.
O‘tgan yil davomida viloyatda zamonaviy telekommunikatsiya xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida 51,3 ming raqamli 38 ta zamonaviy telekommunikatsiya qurilmalari o‘rnatilib, stansiyalar soni 122 taga va umumiy sig‘imi 112,8 ming raqamga yetkazilgan edi. Shuningdek, 2021-yilning o‘tgan davri davomida 920 km. optik tolali aloqa liniyalari qurilib, umumiy uzunligi 5 ming km.ga yetkazildi.
Aholiga zamonaviy telekommunikatsiya xizmatlarini taqdim etish maqsadida 2021-yil 3-mart kuni Termiz shahrida «O‘zbektelekom» milliy operatorining zamonaviy savdo va xizmat ko‘rsatish ofisi ochildi. Haqiqatda bu maskanda mijozlar uchun barcha sharoitlar to‘laqonli yaratilgan.
Bugungi kunda Surxondaryo viloyatidagi aholi maskanlari 104 ta pochta aloqa bo‘limlari orqali pochta xizmatlari bilan qamrab olingan. 32 ta aloqa bo‘limlarida aholiga 16 turdagi davlat va bank xizmatlaridan foydalanish imkoniyati yaratildi.

• Рабочая группа Министерства ИКТ ознакомилась с деятельностью Термезского городского телекоммуникационного узла Сурхандарьинского филиала АК «O‘zbektelekom»
27.06.2021
Рабочая группа Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан под руководством Министра ИКТ Ш. Садикова в ходе рабочей поездки посетила новый офис продаж и обслуживания Термезского  городского телекоммуникационного узла Сурхандарьинского филиала АК «O‘zbektelekom».
С целью расширения оказания телекоммуникационных услуг в прошлом году в Сурхандарьинской области было установлено 38 современных телекоммуникационных устройств с ёмкостью в 51,3 тысячи номеров. Таким образом, общее количество станций достигло 122 единицы, а общая ёмкость — 112,8 тысячи номеров. Также, за прошедший период 2021 года было проложено 920 километров оптовоколонных линий связи, и тем самым их общая протяженность составляет 5 тысяч километров.
С целью оказания населению современных телекоммуникационных услуг 3 марта текущего года в городе Термез был открыт современный офис продаж и обслуживания АК «O‘zbektelekom», где созданы все условия для клиентов.
В настоящее время населению оказывают почтовые услуги 104 почтовых отделения. В 32-х почтовых отделениях создана возможность по оказанию государственных и банковских услуг.
Также были отремонтированы рабочие офисы в соответствии с современными требованиями. Словом, в данном офисе созданы все условия как для посетителей, так и работников.