• AKT vaziri Termez shahridagi Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi faoliyati bilan tanishdi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov  Surxondaryo viloyati Termez shahrida joylashgan Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
O‘quv markazini tashkil etish uchun “O`zbektelekom” AK Surxondaryo filialining bo‘sh turgan binosi tanlab olinib, to‘liq ta’mirdan chiqarildi.
Mazkur markaz zamonaviy kompyuter jihozlar bilan ta’minlangan bo‘lib, unda kompyuterdan samarali foydalanish, dasturlash, veb dizayn, kompyuter grafikasi asoslari kabi ixtisoslashgan o‘quv kurslarni tashkil etilgan.
Shu bilan birgalikda o‘quv markazida Termez shahri va Surxondaryo viloyatidagi korxona va tashkilotlar rahbarlari hamda xodimlari axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida o‘z  malakasini oshirmoqda.

• Министр ИКТ ознакомился с деятельностью Учебного центра цифровых технологий в Термезе
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков непосредственно ознакомился с деятельностью Учебного центра цифровых технологий, расположенного в городе Термез Сурхандарьинской области.
Данный учебный центр был организован в пустующем здании Сурхандарьинского филиала АК «O‘zbektelekom».
IT-центр оснащен современным компьютерным оборудованием, и в нем организованы учебные курсы для молодежи по повышению компьютерной грамотности, основам программирования, компьютерной графики. В центре созданы все необходимые условия для их обучения.
Помимо этого, в нем также проводятся курсы по повышению квалификации руководителей и сотрудников подведомственных предприятий и организаций города Термез и Сурхандарьинской области.