• Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlariga!
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi rahbariyati hamda tizimda mehnat qilayotgan ko‘p ming kishilik butun jamoasi siz, azizlarni, 27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni bilan chin qalbdan muborakbod etib, barchangizga chuqur hurmat-ehtirom va ezgu tilaklarni bildirishdan bag‘oyat mamnunmiz.
Jamiyatimizda demokratik qadriyatlarni qaror toptirish, fuqarolarimizning axborot sohasidagi konstitutsiyaviy huquqlarini ta’minlash, dunyoda va mamlakatimizda sodir bo‘layotgan ijtimoiy-siyosiy jarayonlar, voqea-hodisalar haqida tezkor va haqqoniy ma’lumotlar yetkazish borasida siz, matbuot ahlining fidokorona mehnat qilayotganingizni xalqimiz yaxshi biladi va yuksak qadrlaydi.
Sizlar kabi ming-minglab olijanob kasb egalarining sa’y-harakatlari, iste’dod va mahorati bilan mamlakatimiz ommaviy axborot vositalari xalqimiz hayotiga, uning quvonch va tashvishlariga tobora yaqin bo‘lib, O‘zbekistonning yangi, demokratik qiyofasini shakllantirishda g‘oyat muhim rol o‘ynamoqda.
Va bugungi kunda, jahon miqyosida yuz bergan pandemiya tufayli vujudga kelgan bugungi murakkab vaziyat va qiyinchiliklarga qaramasdan, aholiga tezkor va ishonchli axborot etkazib berish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan demokratik islohotlarni atroflicha aks ettirish yo'lida o'z professional burchini sidqidildan ado etib kelayosizlar.
Hurmatli ommaviy axborot vositalari xodimlari!
Sizlarni Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni bilan yana bir bor samimiy tabriklaymiz!

• Сотрудникам печати и средств массовой информации!
Руководство Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций и многочисленный коллектив  отрасли искренне поздравляет работников масс медиа с праздником 27 июня – Днём работников печати и средств массовой информации,  выражает своё глубокое почтение и добрые пожелания.
Наш народ хорошо знает и высоко ценит самоотверженный труд работников средств массовой информации, направленный на утверждение в нашем  обществе демократических ценностей, обеспечение конституционных прав граждан на получение информации, доведение до них оперативной и достоверной информации о происходящих в мире и стране социально-политических процессах, событиях.
Благодаря усилиям, таланту и мастерству  тысяч представителей этой благородной профессии средства массовой информации становятся все более близки к жизни народа, его радостям и заботам, играют незаменимую роль в формировании нового, демократического облика Узбекистана.
И сегодня, несмотря на нынешнюю непростую ситуацию и трудности, возникшие из-за распространения пандемии, вы добросовестно выполняете свой профессиональный долг по доведению до населения оперативной и достоверной информации, всестороннему освещению проводимых в нашей стране демократических реформ.
Уважаемые сотрудники средств массовой информации!
Мы искренне поздравляем вас с Днем работников печати и средств массовой информации!
Желаем всем вам здоровья, серьёзных достижений в вашем славном деле, семейного счастья, мира и благополучия вашему дому!