• Surxondaryo viloyatida yoshlar o‘rtasida kibersport musobaqasi bo‘lib o‘tdi
Surxondaryo viloyatida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” nomli yoshlar  festivali  doirasida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi, Surxondaryo viloyati hokimligi, Yoshlar ishlari agentligi  bilan hamkorlikda Termiz shahridagi Raqamli texnologiyalar o’quv markazida kibersportning “CS.GO” va “DOTA II” yo‘nalishi bo‘yicha yoshlar o‘rtasida musobaqa o’tkazildi.
Musobaqaning yakuniy natijalariga ko‘ra, “CS GO” yo’nalishida 1- va  2-o‘rinlarni Termiz shahrining “TOD” va “Uzmobile” jamoalari, 3-o’rin esa Qumqo’rg’on tumanining “90 PING” jamoasi qo‘lga kiritdilar.
“DOTA II” yo’nalishida 1-o‘rinni  Denov tumanining “D-Town”  jamoasi, 2- va  3-o‘rinlarni Termiz shahrining “Toretto Family” va “Team Panda” jamoalari qo‘lga kiritdilar.
Unga ko’ra 1-o’rinni qo’lga kiritgan jamoaga 8 mln. so’m, 2-o’rinni qo’lga kiritgan jamoaga 3 mln. so’m, 3-o’rinni qo’lga kiritgan jamoaga IT-Centerda 3 oylik bepul o’qish uchun vaucherlar berildi. Shu bilan birga “Bir million dasturchi” loyihasida ishlagan eng yaxshi o’qituvchi va “Nanodegree” grantida o’qiyotgan 2 nafar o’quvchilarga 1 million so’mdan pul mukofotlari topshirildi.

• В Сурхандарьинской области прошло соревнование по кибеспорту среди молодежи
В Сурхандарьинской области в рамках молодежного фестиваля «Молодежь Нового Узбекистана, объединяйтесь!» в Учебном центре цифровых технологий в городе Термез прошло соревнование по киберспорту по дисциплинам «CS.GO» и «DOTA II» среди молодежи. Организаторами мероприятия выступили территориальное управление Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сурхандарьинской области в сотрудничестве с хокимиятом Сурхандарьинской области, Агентством по делам молодежи.
По итогам соревнования в игровой дисциплине «CS GO» первое и второе места заняли команды города Термез «TOD» и «Uzmobile». Третье место заняла команда Кумкурганского района «90 PING».
По игровой дисциплине «DOTA II» победу одержала команда из Денауского района «D-Town», второе и третье места заняли команды из города Термез «Toretto Family» и «Team Panda».
По итогам соревнований призёры получили за первое место 8 миллионов сумов, за второе место — 3 миллиона сумов. «Бронзовым» призерам вручили трехмесячные ваучеры на бесплатное обучение в IT-центре. Также преподавателю, показавшему наилучшие результаты в рамках проекта «Один миллион программистов», а также двум ученикам, обучавшимся в рамках проекта «Nanodegree», были вручены денежные вознаграждения в размере один миллион сумов.