• Koreya delegatsiyasi bilan uchrashuv
Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazida Koreya yer va geofazoviy ma’lumotlar korporatsiyasi (LX), Koreya kadastr jamiyati va MetaGIS Consulting kompaniyasi vakillaridan iborat delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur delegatsiya “O‘zbekistonda milliy geoaxborot tizimi uchun fazoviy ma’lumotlarni standartlashtirish va ulardan foydalanish” grant loyihasi doirasida O‘zbekistonga tashrif buyurgan.
Suhbat davomida mehmonlar “Raqamli O‘zbekiston – 2030” strategiyasi doirasida amalga oshirilayotgan elektron hukumat loyihalari bilan tanishtirildi. Davlat organlarida axborot tizimlarini ishlab chiqish tartibi bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, uchrashuvda koreyalik mehmonlarga elektron hukumat sohasida tegishli qonunchilik va normativ-huquqiy hujjatlar to‘g‘risida ma’lumot berildi.

• Встреча с делегацией Республики Кореи
В Центре управления проектами электронного правительства прошла встреча с делегацией Корейской корпорации земельных и геокосмических данных (LX), Корейского кадастрового общества и MetaGIS Consulting.
Делегация посетила Узбекистан в рамках грантового проекта «Стандартизация и использование в Узбекистане космических данных для национальной геоинформационной системы».
В ходе беседы гости были ознакомлены с проектами электронного правительства, реализуемыми в рамках стратегии «Цифровой Узбекистан - 2030». Была предоставлена   подробная информация о порядке разработки информационных систем в государственных органах.
Гости из Кореи также были проинформированы о соответствующем законодательстве и нормативно-правовых документах в области электронного правительства.