• AKT vaziri “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” festivali doirasidagi tayyorgarlik jarayoni bilan tanishdi
Hozirda Mustaqilligimizning 30 yilligi munosabati bilan “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida Respublikamizning barcha viloyat va shaharlarida yoshlar oyligi tashkil etilmoqda.
Ushbu yoshlar festivali Navoiy viloyatida joriy yilning 16-17-iyun kunlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan bo‘lib, tadbirni yuqori saviyada tashkil etilishini ta’minlash maqsadida bir qancha ishlar olib borilmoqda.
Bugun, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov u yerda amalga oshirilayotgan ishlar, tayyorgarlik jarayoni va shart- sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Yoshlar festivalini yusak saviyada o‘tkazilishi yoshlarimizning orzusini ro‘yobga chiqarishga ko‘maklashish, ularni madaniyat, san’at, jismoniy tarbiya va sportga keng jalb qilish, yoshlar o‘rtasida kitobxonlikni targ‘ib qilish, "Besh muhim tashabbus"ni amalga oshirishga zamin yaratadi, - deb ta’kidladi Sh. Sodiqov.

• Министр ИКТ ознакомился с процессом подготовки в рамках фестиваля «Молодежь Нового Узбекистана, объединяйтесь!»
Сегодня в связи с празднованием 30-летия Независимости нашей страны во всех областях и городах республики ведется организационная работа по проведению Месячника молодежи под девизом «Молодежь Нового Узбекистана, объединяйтесь!».
Молодежный фестиваль будет проводиться 16-17 июня текущего года в Навоийской области. В настоящее время ведется комплексная работа по проведению мероприятия на высоком уровне.
В связи с этим Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков непосредственно ознакомился с проводимой подготовительной работой.
Проведение молодежного фестиваля на высоком уровне позволит реализовать устремления нашей молодежи, широко привлечь их к культуре, искусству, физической культуре и спорту, способствует популяризации среди них чтения, а также создаст условия для реализации мер в рамках Пяти важных инициатив, — отметил Министр ИКТ Ш. Садиков.