• Toshkent shahrida AKT vazirligi rahbariyati ishtirokida sayyor qabul boʻlib oʻtdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi boshchiligida Toshkent shahri Yangi hayot tumanida aholi uchun dolzarb ijtimoiy-iqtisodiy muammolarni o‘rganish hamda ularni hal etish yuzasidan tezkor choralar ko‘rish maqsadida tegishli vazirlik va idoralar rahbarlari ishtrokida ommaviy sayyor qabul tashkil etildi.
Mazkur sayyor qabulda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari J.Maxsudov, AKT vazirligi Markaziy apparati, AKT vazirligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi hamda tizimdagi korxona va tashkilot rahbarlari va xodimlari ishtirok etdi.
Sayyor qabul jarayonida aloqa tarmoqlari va internet tarmog‘iga ulanish masalasida fuqarolardan arizalar kelib tushdi.
Tushgan murojaatlarni aksariyati ishchi guruh tomonidan shu kuning o‘zida joyiga chiqan holda o‘rganib chiqildi va aloqa tarmog‘idagi nosozliklar bartaraf etildi.
Shuningdek, har bir murojaatchining murojaatlari o‘rnatilgan tartibda nazoratga olindi hamda ko‘rib chiqish uchun ma’sullarga topshiriqlar berildi.

• В Ташкенте прошел выездной приём с участием руководства Министерства ИКТ
В Янгихаётском районе города Ташкент под руководством Администрации Президента Республики Узбекистан прошел выездной прием с участием руководителей министерств и ведомств с целью изучения и решения актуальных социально-экономических проблем.
В выездном приёме приняли участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Ж. Махсудов, руководители и сотрудники Центрального аппарата Министерства, территориального управления Министерства по городу Ташкент, а также подведомственных предприятий и организаций.
В ходе выездного приёма от граждан поступили обращения по вопросам подключения к системе связи и Интернету.
Рабочая группа по ряду обращений изучила ситуацию прямо на месте, и в соответствии с этим были устранены имеющиеся недостатки.