• Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti qoshidagi inkubatsiya markazida ilk “Demo Day” boʻlib oʻtdi
08.06.2021
Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti qoshidagi inkubatsiya markazida birinchi “Demo Day” boʻlib oʻtdi. “Demo Day” IT Park va Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti tomonidan tashkil etildi.
Tadbirda Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti rektori, IT Park direktorining xalqaro faoliyat boʻyicha oʻrinbosari hamda OTM talabalari va inkubatsiya dasturi ishtirokchilari qatnashdilar.
“Demo Day”da “Eventpad”- har bir tashkilotchiga oʻz tadbirini oʻzi tashkil etishiga va oʻtkazishiga imkoniyat yaratadigan yagona platforma, “Poly.uz”- futbol maydonlarini bron qilish hamda qoʻshma futbol matchlarini tashkil etishga moʻljallangan ilova, “3D Kutubxona”- bu kitob mutolaa qilish uchun barcha qulayliklarga ega boʻlgan onlayn kutubxonani taqdim etuvchi platforma, “PMP platform”- dori-darmonlarni onlayn xarid qilish va bemor bilan onlayn konsultatsiya oʻtkazishga moʻljallangan platforma kabi 4 ta startap loyiha qatnashdi.
Hakamlar hayʼati tomonidan qoʻyilgan baholarga koʻra, “3D Kutubxona”, “Poly.uz”, “Eventpad” loyihalari eng yaxshi deb topildi va gʻoliblar pul mukofotlari bilan taqdirlandi.

• В Инкубационном центре Туринского политехнического университета в Ташкенте прошел первый Demo Day
В Инкубационном центре Туринского политехнического университета в Ташкенте прошел первый Demo Day, который был организован IT Park совместно с вузом.
В мероприятии приняли участие ректор вуза, заместитель директора IT Park по международной деятельности, студенты университета, а также участники инкубационной программы.
В Demo Day приняли участие 4 стартап-проекта: «Eventpad» — единая платформа по организации и проведению мероприятий, «Poly.uz» — приложение по бронированию футбольных площадей и организации дополнительных футбольных матчей, онлайн-библиотека «3D Kutubxona» и «PMP platform» — платформа по онлайн-покупке лекарственных средств и проведению онлайн-консультаций.
В соответствии с решением жюри лучшими были признаны стартап-проекты «3D Kutubxona», «Poly.uz» и «Eventpad». Победителей наградили денежными призами.