• Qoraqalpogʻiston Respublikasida IT-mutaxassislar uchun forum o'tkazildi
Mazkur forum Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Qoraqalpogʻiston Respublikasi hududiy boshqarmasi, TATU Nukus filiali IT-Park Qoraqalpogʻiston Respublikasi filialı tomonidan tashkillashtirildi.
Forum doirasida “InfoSystem Nukus”, “Texnopos” oʻquv markazi, “DataLife” oʻquv markazi hamda “Karakalpak info” korxonalari rahbarlari tomonidan forum qatnashuvchilari uchun maʼruzalar qilindi.
Forum davomida mamlakatimizda IT sohasini rivojlantirish, bu sohaga qiziquvchi yoshlar sonini koʻpaytirish, har oyda IT forumlar tashkil etish, yosh kadrlarni tayyorlash, ularga imkoniyat eshiklarini ochib berishda barcha sharoitlar yaratilayotgani alohida taʼkidlandi.
Asosiy bosqich yakunida forum ishtirokchilari dasturchilar bilan suhbat qildilar va oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

• В Республике Каракалпакстан состоялся форум для IT-специалистов
Данный форум был организован территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Каракалпакстан, Нукусским филиалом ТУИТ и филиалом IT-Park в Республике Каракалпакстан.
На форуме со своими докладами выступили руководители учебных центров «InfoSystem Nukus», «Texnopos», «DataLife», а также предприятия  «Karakalpak info».
В рамках мероприятия особый акцент был сделан на вопросах развития IT-сферы, увеличения числа молодых людей, интересующихся данной сферой, организация и проведение IT-форумов, подготовка молодых кадров, создание для них новых возможностей.