• Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumanida sayyor qabul o‘tkazildi
Jizzax viloyati, Sharof Rashidov tumanida jismoniy va yuridik shaxslar uchun O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda Vazirlik tizimidagi aksiyadorlik kompaniyalari, korxona, tashkilot va muassasalarning viloyatdagi tarkibiy bo‘linmalari hamda mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari rahbarlari ishtirok etdi hamda sayyor qabul ishtirokchilariga viloyatda shu jumladan tumanda olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida maʼlumot berildi.
Bundan tashqari mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari tomonidan tuman aholisi uchun sayyor xizmatlar ko’rsatish tashkil qilindi.

• В Шараф-Рашидовском районе Джизакской области прошел выездной прием
В Шараф-Рашидовском районе Джизакской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций был проведен выездной прием для юридических и физических лиц.
В нем приняли участие руководители областных подразделений акционерных компаний, подведомственных предприятий, организаций и учреждений, а также мобильных операторов. Была дана информация о проводимой работе в регионе и последующих задачах.
Ряд обращений граждан по вопросам телекоммуникаций, радио, телевидение и ИКТ был решен прямо на месте. Запросы, требующие изучения, были переданы ответственным организациям.
Помимо этого, областными подразделениями мобильных операторов связи были организованы выездные услуги для населения.