• “IBA IT Park” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi delegatsiyasining "TIBO-2021" XXVII Xalqaro axborot-kommunikatsiya texnologiyalari forumida ishtirok etish uchun Belarus Respublikasiga  tashrifi doirasida, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri  Sh. Sodiqov “IBA IT Park” kompaniyasi direktori Sergey Akulich bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida hududiy IT markazlar uchun IT-mutaxassislar va o’qituvchilarni  tayyorlash bo'yicha qo'shma dasturlarni tashkil etish, shuningdek qishloq xo'jaligini raqamlashtirish sohasida hamkorlik qilish masalalari muhokama qilindi.
“IBA Group” - bu xalqaro xolding bo'lib, Markaziy  va Sharqiy Yevropadagi axborot texnologiyalari (IT) ishlab chiqaruvchi va yetkazib beruvchi eng yirik integrator tizimlardan biri hisoblanadi.
Ushbu kompaniya Belarus  Yuqori texnologiyalar parkining eng yirik rezidentlar TOP-10taligi va yetakchi sanalgan beshta IT-kompaniyalari ro'yxatiga kiritilgan. Shu bilan birga u Belarusdagi eng yirik IT-ish beruvchilarning eng yaxshi 3ligidan o'rin olgan.
“IBA Group” o'zining 200 dan ortiq dasturiy mahsulotlariga va Belarus, Chexiya, Qozog'iston, Slovakiya, Bolgariya va Polsha davlatlarida 11 ta markazlariga ega.
Shuningdek, “IBA Group” Belarus Respublikasining 3 ta universitetida o'z o'quv laboratoriyalariga egadir.

• Состоялась встреча с генеральным директором «IBA IT Park»
В рамках визита делегации Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан в Беларусь для участия в XXVII Международном форуме по информационно-коммуникационным технологиям «ТИБО-2021» Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков встретился с генеральным директором «IBA IT Park» Сергеем Акуличем.
В рамках встречи были обсуждены вопросы по организации совместных программ по подготовке IT-специалистов и тренеров на базе региональных IT-центров, а также сотрудничества в области цифровизации сельского хозяйства.
«IBA Group» — международный холдинг, один из крупнейших системных интеграторов, разработчиков, производителей и поставщиков информационных технологий (ИТ) в Центральной и Восточной Европе. Входят в ТОР-10 крупнейших резидентов Белорусского парка высоких технологий и пятерку ведущих белорусских IT-компаний. Входит в Топ-3 крупнейших работодателей в сфере ИТ в Беларуси.
IBA Group имеет более 200 собственных программных продуктов и 11 центров разработки в Беларуси, Чехии, Казахстане, Словакии, Болгарии и Польше. IBA Group также имеет учебные лаборатории в 3 белорусских университетах.
В компании работает более 2800 сотрудников. За 25 лет работы реализовано более 2000 успешных крупномасштабных проектов на заказ более чем в 40 странах мира.