• Bektemir tumanida “Raqamli Toshkent” dasturiga kiritilgan loyihalar yuzasidan o‘rganish o‘tkazildi
Joriy yilning 1-iyun kuni Bektemir tumani hokimligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Toshkent shahrida raqamli texnologiyalarni keng joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qaroriga muvofiq o‘rganish o‘tkazildi.
O’rganish davomida  shahar xizmatlarini boshqarish, ijtimoiy soha obyektlari, ishlab chiqarish, yo‘l transport va kommunal infratuzilmasining integratsiyalashgan axborot muxitini yaratish maqsadida tasdiqlangan “Raqamli Toshkent” kompleks dasturi va “Raqamli O‘zbekiston - 2030” strategiyasiga muvofiq hududlarni reytingli baholashning “qizil” va “sariq” ro‘yxatdan joy olgan tumanlarda mavjud kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha ishlar muhokama qilindi.
O‘rganishda O‘zkomnazoratning Toshkent shahar hududiy inspeksiyasi, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi, Toshkent shahar hokimligi va Bektemir tumani hokimligining mas’ul xodimlari ishtirokida “Raqamli Toshkent” kompleks dasturi bo‘yicha belgilangan vazifalar ijrosi muhokama qilindi hamda kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan muhim vazifalar belgilab olindi.

• В Бектемирском районе проведено изучение по исполнению проектов в рамках программы «Цифровой Ташкент»
1 июня текущего года в Бектемирском районе было проведено изучение по исполнению проектов в соответствии с постановлением Президента «О мерах по широкому внедрению цифровых технологий в городе Ташкент».
В ходе изучения была обсуждена проводимая работа по устранению недостатков в районах, получивших «красную» и «желтую» оценки в соответствии с комплексной программой «Цифровой Ташкент» и со Стратегией «Цифровой Узбекистан – 2030», утвержденных с целью управления городскими службами, создания интегрированной системы производственной, транспортной и коммунальной инфраструктур.
Было изучено исполнение поставленных задач в соответствии с комплексной программой «Цифровой Ташкент» при участии ответственных сотрудников территориальной инспекции «Узкомназорат» по городу Ташкент, территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по городу Ташкент, хокимията города Ташкент и Бектемирского района.