• AKT vaziri "TIBO-2021" forumining Tashkiliy qo'mita raisi o'rinbosari bilan uchrashdi
Bugun, 1-iyun kuni O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi mas'ul xodimlarining "TIBO-2021" XXVII Xalqaro axborot-kommunikatsiya texnologiyalari forumidagi ishtiroki doirasida, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov Tashkiliy qo'mita raisining o'rinbosari Grigoriy Bondarev bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida AKT vaziri Sh.Sodiqov va Tashkiliy qo'mita raisining o'rinbosari G.Bondarev AKT sohasida O'zbekiston va Belarus o'rtasidagi hamkorlikni kengaytirish va boshqa tadbirlarda O'zbekiston vakillarining ishtirokini ta’minlash yuzasidan muhokama bo'lib o'tdi. Ushbu forum tajriba almashish va sohadagi dolzarb tendensiyalarni muhokama qilish uchun yaxshi platforma ekanligi ta'kidlandi.

• Министр ИКТ провел встречу с заместителем председателя Оргкомитета форума «ТИБО-2021»
Сегодня, 1 июня в рамках участия ответственных сотрудников Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан в XXVII Международном форуме по информационно-коммуникационным технологиям «ТИБО-2021» Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков провел встречу с заместителем председателя Организационного комитета Григорием Бондаревым.
В ходе встречи Министр ИКТ Ш. Садиков и заместитель председателя Оргкомитета Г. Бондарев обсудили вопросы активизации сотрудничества Узбекистана и Беларуси в сфере ИКТ и участия представителей от Узбекистана в других мероприятиях подобного рода. Было отмечено что данный форум является хорошей площадкой для обмена опытом и обсуждения актуальных тенденций в этой сфере.