• Samarqand viloyati Urgut tumanida sayyor qabul o`tkazildi
2021-yil 26-may kuni Samarqand viloyati Urgut tumanida jismoniy va yuridik shaxslar uchun AKT vazirligi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul davomida soha doirasida olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tildi hamda fuqarolarning murojaatlari tinglandi. Sayyor qabul davomida 19 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushib, shundan 6 tasi joyida hal etildi, qolgan 13 tasi bo`yicha qo`shimcha o‘rganish o`tkazilishi belgilanib, mas`ullar biriktirildi va nazoratga olindi.
Shuningdek, sayyor qabul davomida mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmasi tomonidan tuman aholisi uchun sayyor xizmatlar ko’rsatildi.

• В Ургутском районе Самаркандской области прошел выездной прием
26 мая текущего года в Самаркандской области территориальным управлением Министерства по Самаркандской области был организован выездной прием для юридических и физических лиц.
В выездном приеме принимали участие руководители подведомственных предприятий и организаций Министерства, а также областных подразделений мобильных операторов.
В ходе приема была дана информация о проводимой работе и намеченных задачах в этой сфере. Ряд обращений граждан был решен на месте. Заявления, требующие дальнейшего изучения, были взяты под контроль и переданы ответственным лицам. Всего поступило 19 обращений от граждан, из которых 6 были решены на месте. 13 запросов были переданы для дальнейшего изучения ответственным лицам.
Помимо этого, областными подразделениями мобильных операторов связи были оказаны выездные услуги населению.