• Jizzax viloyati Do’stlik tumanida sayyor qabul o‘tkazildi
Jizzax viloyati Do’stlik tumanida jismoniy va yuridik shaxslar uchun AKT vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul davomida soha doirasida olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tildi.
Sayyor qabul davomida  aloqa va telekommunikatsiya, radio va televideniye, axborot texnologiyalari sohasi bo’yicha fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar  hal etilib, o‘rganish talab etiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Bundan tashqari mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari tomonidan tuman aholisi uchun sayyor xizmatlar ko’rsatildi.

• В Дустликском районе Джизакской области был проведен выездной прием
В Дустликском районе Джизакской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций был проведен выездной прием для юридических и физических лиц.
В выездном приеме приняли участие руководители областных структурных подразделений акционерных компаний, предприятий, организаций и учреждений, подведомственных Министерству, а также областных подразделений мобильных операторов связи.
В ходе приема была дана информация о проводимой работе и намеченных задачах в этой сфере.
Ряд обращений граждан был решен на месте. Заявления, требующие дальнейшего изучения, были взяты под контроль и переданы ответственным лицам.
Помимо этого, областными подразделениями мобильных операторов связи были оказаны выездные услуги населению.