• IT Park va “Coursera” onlayn ta’lim platformasi hamkorligi yo‘lga qo‘yilmoqda
IT Park dunyoga mashhur “Coursera” onlayn taʼlim platformasi bilan hamkorlik toʻgʻrisida memorandum imzoladi. Endilikda IT Park va “Coursera” onlayn taʼlim platformasi  bir qancha yirik loyihalar ustida hamkorlikni amalga oshiradi.
Aytib otish kerak, “Coursera” – bu Stenford universiteti kompyuter fanlari professorlari Endryu In va Dafne Koller tomonidan 2012-yilda tashkil etilgan ulkan, global onlayn taʼlim platformasi bo‘lib, dunyoning eng yaxshi universitetlari va kompaniyalarining taʼlim yoʻnalishidagi turli yo‘nalishlarda nashr etiladigan videomateriallarini oʻzida mujassamlashtirgan.
Oʻtgan yil davomida “Coursera” onlayn taʼlim platformasi Oʻzbekiston aholisiga platforma kurslariga bepul kirish imkoniyatini taqdim etdi. Natijada, oʻzbekistonlik 5000 dan ortiq foydalanuvchilar platformada roʻyxatdan oʻtdilar va turli yoʻnalishlarda ta’lim oldilar.

• Налаживается сотрудничество IT Park и образовательной онлайн-платформы Coursera
IT Park подписал меморандум о сотрудничестве со всемирно известной образовательной онлайн-платформой Coursera. Теперь IT Park совместно с Coursera будут сотрудничать в рамках реализации ряда крупных проектов.
Следует отметить, что Coursera – это обширная, глобальная образовательная онлайн-платформа, основанная профессорами Стэнфордского университета Эндрю Ин и Дафной Коллер и вобрала в себя видеоматериалы в различных образовательных направлениях, подготовленных ведущими университетами и компаниями.
За прошлый год гражданам Узбекистана была предоставлена возможность пройти обучение в рамках образовательной платформы Coursera. В результате на платформе зарегистрировались и прошли обучение свыше 5 тысяч узбекистанцев.