• Surxondaryo viloyati Qiziriq tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochildi
Surxondaryo viloyati Qiziriq tumanida zamonaviy jihozlar bilan ta’minlangan, kompyuterdan samarali foydalanish, dasturlash, veb dizayn, kompyuter grafikasi asoslari kabi ixtisoslashgan o‘quv kurslarini tashkil etish uchun mo‘ljallangan  o`n ikkinchi Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o‘z ish faoliyatini boshladi.
Mazkur tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Surxondaryo viloyat hududiy boshqarmasi, tuman hokimligining rahbar va xodimlari, mehnat faxriylari hamda yoshlar ishtirok etishdi.
O‘quv markazda aholi va yoshlarning zamonaviy axborot texnologiyalari sohasida bilim egallashlari uchun zarur bo‘lgan barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Shu bilan birga o‘quv markazda tumandagi korxona va tashkilotlar rahbarlari hamda  xodimlarning axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida malakasini oshirishi rejalashtirilgan.

• В Кызырыкском районе Сурхандарьинской области открылся Учебный центр цифровых технологий
В Кызырыкском районе Сурхандарьинской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий. Данный центр оснащен современной компьютерной техникой, и в нем предполагается организовать учебные курсы по повышению компьютерной грамотности, программированию, веб-дизайну, компьютерной графике. Данный учебный центр стал двенадцатым по счету, организованным в Сурхандарьинском регионе.
В церемонии открытия учебного центра приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сурхандарьинской области, хокимията Кызырыкского района, почетные работники отрасли, а также местная молодежь.
В учебном центре созданы все условия для получения обучения молодежи и населения ИКТ. Также в нем предусматривается организовать учебные курсы по повышению квалификации руководителей и сотрудников районных предприятий и организаций в сфере ИКТ.