IT Park hamda Hindistonning “The Global Educational & Leadership Foundation” jamgʻarmasi hamkorligida Oʻzbekistonda o‘tkazilayotgan “Entrepreneurship World Cup-2021” tanlovining mintaqaviy bosqichiga roʻyxatdan oʻtish boshlandi.
“Entrepreneurship World Cup-2021” - tadbirkorlik boʻyicha jahon chempionati boʻlib, unda dunyoning 200 dan ortiq mamlakati qatnashadi. Oʻzbekistondan ham tadbirkorlar ishtirok etishi rejalashtirilgan.
Chempionatning hamkorlari Misk Foundation (Saudiya Arabistoni), Global Entrepreneurship Network (AQSH) va The Global Education & Leadership Foundation (Hindiston) jamgʻarmalaridir. IT Park – chempionatning rasmiy mintaqaviy hamkori boʻlib, tadbirkorlarga oʻz biznesini boshlash va kengaytirishda yordam bermoqda.
Dastur mintaqaviy bosqich gʻoliblariga oʻz startap loyihalarini xalqaro bosqichda namoyish qilish va umumiy miqdori 1 million AQSh dollari, shuningdek, qoʻshimcha investitsiya imkoniyatlari va sovrinlar shaklida 750 ming AQSh dollari miqdoridagi pul mukofotlari uchun raqobatlashish imkonini beradi.
Chempionatning milliy bosqichi 2021-yilning iyun oyi oxirigacha boʻlib oʻtib, noyabr oyida esa, milliy tanlovlarning eng yaxshi startap-gʻoliblari global finalda ishtirok etishlari va oʻz loyihalarini xalqaro hakamlar hayʼati oldida taqdim etishlari mumkin.
Ushbu tanlovda qatnashish istagidagi tadbirkorlar joriy yilning 6-iyuniga qadar quyidagi havola orqali roʻyxatdan oʻtishlari mumkin:  https://clck.ru/Q4Dtg

• Дан старт региональному национальному этапу конкурса «Entrepreneurship World Cup-2021»
«Entrepreneurship World Cup» — это чемпионат мира по предпринимательству, в котором за два года работы конкурса приняли участие более 300 000 предпринимателей из 200 стран мира, включая Узбекистан.
Глобальными организаторами конкурса являются фонд Misk Foundation (Саудовская Аравия), Global Entrepreneurship Network (GEN, США) и The Global Education & Leadership Foundation (tGELF, Индия). IT Park является официальным национальным партнером чемпионата, помогая предпринимателям по всему Узбекистану начать свое дело и расширяться.
Победители национального этапа получат возможность представить свой стартап-проект на международном этапе и побороться за призовой фонд в размере $1 млн. в денежном эквиваленте, а также выиграть бонусы и специальные предложения от партнеров в размере $750 тыс.
Национальный этап чемпионата будет проведен до конца июня 2021 года. А в ноябре победители национального этапа могут принять участие в финальном этапе и представить членам жюри свои стартап-проекты.
Предприниматели, желающие принять участие в данном конкурсе, должны пройти регистрацию по следующей ссылке: https://clck.ru/Q4Dtg