• Andijon viloyati Xonobod shahrida sayyor qabul bo’lib o’tdi
Andijon viloyati Xonobod shahrida jismoniy va yuridik shaxslar uchun O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Andijon  viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda Vazirlik tizimidagi aksiyadorlik kompaniyalari, korxona, tashkilot va muassasalarning viloyatdagi tarkibiy bo‘linmalari hamda mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari rahbarlari ishtirok etdi hamda olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida maʼlumot berib o‘tdi.
Shuningdek, aloqa va telekommunikatsiya, radio va televideniye, axborot texnologiyalari sohasida o‘qitish, litsenziya olish tartibi, Wi-Fi zona yaratish kabi masalalar yuzasidan  fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar hal etilib, o‘rganish talab etiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli tashkilotlarga topshiriqlar berildi.

• В городе Ханабад Андижанской области прошел выездной прием
В городе Ханабад территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Андижанской области был проведен выездной прием для юридических и физических лиц.
В нем приняли участие руководители структурных подразделений подведомственных акционерных компаний, предприятий, организаций и учреждений в области, была дана информация о проводимой работе и дальнейших задачах.
Также на месте был решен ряд вопросов по направлениям телекоммуникаций, радио и телевидения, по ИКТ-обучению, получению лицензий, созданию Wi-Fi-зон. Запросы, требующие изучения, взяты под контроль, ответственным лицам даны поручения по их решению.