22-23-aprel kunlari Toshkent shahrida “Tashkent Law Spring” II Xalqaro yuridik forumi bo‘lib o‘tdi. Forumda O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari O. Pekos ishtirok etdi.
Forumning maqsadi – huquqni rivojlantirish muammolari va zamonaviy tendensiyalarini muhokama qilish uchun yetakchi xalqaro va mahalliy ekspertlarni jamlagan holda ochiq muloqot maydonchasini yaratish, xalqaro huquq hamjamiyatini O'zbekistonda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli yuridik islohotlardan xabardor qilishdir.
Shuningdek, forum doirasida davlat xizmatlari, huquqiy axborotni tarqatish, advokatura va notariatni rivojlantirish masalalari bo‘yicha davra suhbatlari bo‘lib o‘tdi.

• Первый заместитель Министра ИКТ принял участие во Втором международном юридическом форуме «Tashkent Law Spring»
22-23 апреля в Ташкенте прошел Второй международный юридический форум «Tashkent Law Spring». В форуме принял участие первый заместитель  Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан  Олег Пекось.
Основная цель проведения форума – создание открытой площадки для обсуждения проблемных вопросов и современных тенденций развития права с привлечением ведущих международных и отеественных экспертов, информирование международного правового сообщества о широкомасштабных правовых реформах, осуществляемых в Узбекистане.
Также в рамках форума прошли круглые столы по госуслугам, распространению правовой информации, развитию адвокатуры и нотариату.