• Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga Xo‘jamberdiyev Dilmurod Erkinovich tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga Xo‘jamberdiyev Dilmurod Erkinovich tayinlandi.
D.Xo‘jamberdiyev shu vaqtga qadar O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i vazifasini bajaruvchi lavozimida ishlab kelayotgan edi.
Shu vaqtga qadar, D. Xo‘jamberdiyev faoliyati davomida “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi Samarqand filialida Ishlab chiqarish laboratoriyasi muhandisligidan boshlab turli lavozimlarda  mehnat qilgan.
D. Xo‘jamberdiyev Toshkent axborot texnologiyalari universitetida tahsil olgan. 1984 yilda Samarqand viloyatida tug‘ilgan.

• Хужамбердиев Дилмурод Эркинович назначен на должность начальника территориального управления по Самаркандской области
Хужамбердиев Дилмурод Эркинович назначен на должность начальника территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан по Самаркандской области.
Д. Хужамбердиев до этого момента осуществлял свою деятельность в качестве исполняющего обязанности начальника территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан по Самаркандской области.
Ранее Д. Хужамбердиев осуществлял свою деятельность на различных должностях, начиная от должности инженера производственной лаборатории Самаркандского филиала акционерной компании «O‘zbektelekom». Окончил Ташкентский университет информационных технологий.