• O‘zbekiston va Estoniya o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugun, 16-aprel kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Estoniya Elektron boshqaruv akademiyasining ijrochi direktori X. Astok bilan uchrashuv bo’lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston va Estoniya o‘rtasida elektron hukumat sohasida hamkorlik olib borish to‘g‘risida memorandum imzolandi.
Mazkur memorandumda elektron hukumatni rivojlantirish bo'yicha ikki davlat o‘zaro hamkorligining  asosiy yo‘nalishlari belgilangan.
Memorandum Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari O. Pekos hamda Estoniya Elektron boshqaruv akademiyasining ijrochi direktori X. Astok tomonidan imzolandi.

• Подписан меморандум о сотрудничестве Узбекистана и Эстонии
Сегодня, 16 апреля в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с исполнительным директором Академии электронного управления Эстонии Х. Асток.
На встрече был подписан меморандум о сотрудничестве Узбекистана и Эстонии по развитию электронного правительства.
В рамках данного меморандума определены основные направления, по которым будет вестись сотрудничество между двумя странами в области электронного правительства.
Меморандум подписали первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан О. Пекось и Исполнительный директор Академии электронного управления Эстонии Х. Асток.