• Andijon viloyatida sayyor qabul o‘tkazildi
Andijon viloyati aholisi uchun AKT vazirligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda Vazirlik tizimidagi aksiyadorlik kompaniyalari, korxona, tashkilot va muassasalarning viloyatdagi tarkibiy bo‘linmalari hamda mobil aloqa operatorlari viloyat bo‘linmalari rahbarlari ishtirok etdi. Shu bilan birga mobil aloqa operatorlarining ko‘chma savdolari va aksiyalari tashkil etildi.
Qabul davomida soha doirasida olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tildi.
Sayyor qabul davomida fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar joyida hal etilib, o‘rganish talab yetiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli mas’ullarga topshiriqlar berildi.

• В Андижанской области был проведен выездной прием
В Андижанской области прошел выездной прием для населения, организованный территориальным управлением Министерства по Андижанской области.
В выездном приеме принимали участие акционерные компании, предприятия, организации, региональные структурные подразделения учреждений и мобильных операторов. Вместе с этим были также были организованы точки продажи и проведены акции со стороны мобильных операторов.
Была дана информация о проводимой работе и поставленных задачах.
В ходе мероприятия ряд обращений положительно был решен месте. Запросы, требующие изучения, взяты под контроль, ответственным лицам даны поручения по их решению.