• Qirg‘iz Respublikasi hukumati rahbari “IT Park” majmuasida bo‘ldi
Qirg‘iz Respublikasi Bosh vaziri Ulug‘bek Maripov O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida poytaxtimizdagi “IT Park” majmuasiga tashrif buyurdi.
Mazkur dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari parki istiqbolli startap-loyihalarni ishga tushirish hamda ichki va tashqi bozorga chiqarishga ixtisoslashgan. Majmua rezidentlari – mamlakatimizning axborot va kommunikatsiya texnologiyalari bo‘yicha yetakchi mutaxassislari o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishish uchun biznes-inkubatsiya dasturlarini amalga oshirish, akseleratsiya va vensur moliyalashtirish bilan shug‘ullanadi.
Parkning asosiy vazifasi eksportga yo‘naltirilgan yangi ish o‘rinlari ochishni ko‘zda tutuvchi raqobatbardosh startap-ekotizimlar yaratishdan iborat.

• Глава правительства Кыргызской Республики посетил IT Park
Премьер-министр Кыргызской Республики Улукбек Марипов в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова посетил столичный комплекс IT Park.
Парк программных продуктов и информационных технологий (IT Park) специализируется на запуске и выведении на внутренний и внешний рынки перспективных стартап-проектов. В этих целях резиденты комплекса – ведущие специалисты страны в области информационно-коммуникационных технологий занимаются реализацией программ бизнес-инкубации, акселерации и венчурного финансирования.
Основная задача парка – создание конкурентоспособной стартап-экосистемы с уклоном на создание новых экспортоориентированных рабочих мест.