• TATUda yangi bakalavriat yo‘nalishi ochiladi
Toshkent axborot texnologiyalari universiteti «Raqamli kutubxona» (Digital Library) qoshida oliy o‘quv yurtlari va ilmiy institutlar uchun yangi axborot-kommunikatsiya texnologiyalariga oid yetakchi xorijiy ilmiy bazalari – Springer-Nature, Elsevier, IEEE, SAGE, ProQuest va boshqalardan foydalanish va xizmat ko‘rsatishga yo‘naltirilgan o‘quv-maslahat markazini yaratish choralarini ko‘radi.
Shuningdek, 2022-yilning yanvaridan boshlab «Raqamli kutubxona» (Digital Library)da ilg‘or axborot texnologiyalarini tadbiq etgan holda kompyuterlashtirish uchun zarur mablag‘lar ajratilishini hamda uning moddiy-texnika bazasini mustahkamlanishini ta’minlaydi.
Shu bilan birga, 2021/2022 o‘quv yilidan boshlab universitetda «Elektron kutubxona» bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha kadrlar tayyorlashni yo‘lga qo‘yish ham belgilangan.

• В ТУИТ откроется новое направление бакалавриата
На обсуждение вынесен проект постановления Кабинета Министров «Об организации «Цифровой библиотеки» (Digital library) в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий».
Будут приняты меры по организации учебно-консультационного центра при «Цифровой библиотеке» (Digital Library) Ташкентского университета информационных технологий для пользования ведущими зарубежными учебными базами в сфере ИКТ — Springer-Nature, Elsevier, IEEE, SAGE, ProQuest.
Также, начиная с января 2022 года в рамках внедрения передовых информационно-коммуникационных технологий в  систему «Цифровой библиотеки» (Digital Library) предусмотрено выделить необходимые средства для ее компьютеризации и укрепления материально-технической базы.
Вместе с этим, начиная с 2021/2022 года также предусматривается наладить подготовку специалистов по направлению бакалавриата «Цифровая библиотека» (Digital library).