• Raqamli texnologiyalar o‘quv markazining ochilishi Tomdilik yoshlar uchun ajoyib sovg‘a bo‘ldi
Jumladan, Navoiy viloyatida ham Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlarini tashkil yetish ishlari jadal sur’atlarda amalga oshirilmoqda.
Shunday markazlardan biri Navoiy viloyatining olis va cho‘l hududlaridan bo‘lgan Tomdi tumanida ochilib, o‘z ish faoliyatini boshladi. Bugungi kunda viloyatning 8 ta (Karmana, Xatirchi, Qiziltepa, Nurota, Uchquduq, Tomdi  tumanlari, Navoiy va Zarafshon shaharlari) tuman va shaharlarda o‘quv markazlar faoliyati yo‘lga qo‘yilgan.
Mazkur o‘quv markaziga IT Park tomonidan to‘liq  mebel jihozlari va zamonaviy kompyuter texnikalari bilan jihozlangan bo‘lib, aholi va yoshlarning zamonaviy axborot texnologiyalari sohasida bilim egallashlari hamda malakasini oshirishlari uchun zarur bo‘lgan barcha shart-sharoitlar yaratilgan.
Kelgusida tuman yoshlari ushbu o‘quv markazida kompyuter savodxonligi, dasturlash, robototexnika, internetdan foydalanish hamda boshqa bir qator yo‘nalishlarda o‘z bilimlarini oshiradilar. Shuningdek ularni axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, dasturlash sohalarida innovatsion ishlanmalarni yaratish, startap loyihalarini ishlab chiqishga jalb qilish rejalashtirilgan.

• Открытие Учебного центра цифровых технологий стало чудесным подарком для молодежи Тамдынского района
В частности, ускоренными темпами ведется работа по открытию Учебных центров цифровых технологий в Навоийском регионе.
7 марта 2021 года в одном из отдаленных и пустынных районов Навоийской области – в Тамдынском районе также открылся Учебный центр цифровых технологий. В настоящее время в Навойиской области действуют уже 8 таких учебных центров — Карманинском, Хатырчинском, Кизилтепинском, Нуратинском, Учкудукском, Тамдынском районах, городах Навои и Зарафшан.
Данный учебный центр разместился в здании «Дома потребителей», возведенного частными предпринимателями на спонсорской основе и полностью укомплектован мебелью и современным компьютерным оборудованием со стороны IT Park. Здесь созданы необходимые условия для населения и молодежи для обучения современным ИКТ и для повышения квалификации.
В данном учебном центре местная молодежь будет повышать свои знания в области компьютерной грамотности, программирования, робототехники, Интернета и в других направлениях. Также намечается привлечь их к созданию инновационных решений в области информационно-коммуникационных технологий, программирования, разработке стартап-проектов.