• Buxoro shahrida “Vobkent.Tech” ideaton va kibersport musobaqasi o‘tkazildi
Buxoro viloyati Vabkent tumanida O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari Texnologik parki (IT Park) hamda Xalq ta'lim vazirligi bilan birgalikda maktab o'quvchilari uchun «Vobkent.Tech» ideaton va kibersport boyicha musobaqani tashkil etdi.
Ideaton doirasida jami 102 ta maktab o'quvchilari, ya'ni 20 ta jamoalarga bo'linib ishtirok etdi. Ular tomonidan texnologik mahsulotlar ishlab chiqilib, tadbiri oxirida taqdimotlari o‘tkazildi.
Ideaton natijalariga ko‘ra 15 ta g‘olib tanlanib, ularga qimmatbaho sovg'alar topshirildi.
Shuningdek, IT Park, Buxoro viloyati Vabkent tumanida 42 ta maktab o'quvсhilari orasida CS: GO, FIFA20 va Blur kabi  kibersport yo‘nalishlari bo‘yicha musobaqalar tashkil etdi. Turnirda jami 234 ta ishtirokchi qatnashdi.

• В Бухаре состоялся идеатон «Vobkent.Tech» и киберспортивный турнир
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан совместно с Технологическим парком программных продуктов и информационных технологий (IT Park) и Министерством народного образования организовали идеатон «Vobkent.Tech» и киберспортивный турнир для учащихся школ Вабкентского района города Бухары.
В рамках идеатона приняли участие учащиеся 102-х школ, которые были поделены на 20 команд. Они разработали технологические продукты, которые затем были презентованы каждой командой в конце мероприятия.
По итогам конкурса были выбраны 15 победительниц. Им были вручены ценные призы.
Также прошел киберспортивный турнир для школьников 42 школ Вабкентского района по таким киберспортивным дисциплинам, как: CS:GO, FIFA20 и Blur. Всего в турнире приняли участие 234 школьника.