“Digital Generation Uzbekistan” nodavlat notijorat muassasa va Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-texnologiya yo‘nalishidagi fanlarni chuqurlashtirib o ‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab bilan birgalikda O'zbekiston Respublikasi Axborot kommunikatsiyalari va texnologiyalarini rivojlantirish vazirligi ko'magida yangi loyihani - “Raqamli avlod qizlari Forumi 2021”ni amalga oshirmoqda.
Mazkur loyiha AKT sohasiga qiziquvchi qizlarning g‘oya va tashabbuslariga ko‘mak ko‘rsatishga, ularni rag'batlantirishga qaratilgan. Loyiha davomida tajribali mentorlar bilan 4 kunlik darslar hamda Microsoft, Facebook kabi ko'plab dunyoning yirik IT kompaniyalaridan xalqaro spikerlar bilan muloqotlar o‘tkaziladi. Ta’kidlash kerakki, nafaqat axborot-texnologiyalari, balki biznes yuritish va yetakchilik qobiliyatini shakllantirish bilan bog'liq yo‘nalishlar ham mavjud.
Mazkur forumda ishtirok etish uchun ikki bosqichli saralash jarayonlaridan muvaffaqqiyatli o'tish lozim. Arizani ushbu havola yuborish mumkin: http://qizlar.raqamliavlod.uz/

• Новый интересный проект «Raqamli Avlod Qizlari Forumi 2021»
Негосударственная некоммерческая организация «Digital Generation Uzbekistan» совместно со Специализированной школой по углубленному изучению предметов информационно-коммуникационного направления имени Мухаммада ал-Хоразмий и при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций реализует новый проект — «Raqamli avlod qizlari Forumi 2021».
Данный проект направлен на поддержку идей и инициатив девушек, интересующихся сферой ИКТ, стимулирование их деятельности в данной сфере. В ходе реализации проекта пройдут 4-дневные занятия с участием опытных менторов, будут организованы беседы с международными спикерами – представителями крупных IT-компаний (Microsoft, Facebook). Следует отметить, что в рамках мероприятия участники могут обучиться не только ИКТ, но и по бизнес-направлению.
Для того, чтобы принять участие в форуме, необходимо пройти отборочный процесс, состоящий из двух этапов. Заявку можно подать по следующей ссылке:  http://qizlar.raqamliavlod.uz/