• TATU doktoranti O‘zbekiston Respublkiasi Prezidentining Davlat stipendiyasi sohibi bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “O‘zbekiston iqtidorli yoshlarini taqdirlash va moddiy rag‘batlantirish to‘g‘risida” 2008-yil 13-oktabrdagi 226-son qarori hamda Oliy va o‘rta maxsus vazirlik Hay’atining qaroriga muvofiq 2021-yil uchun tayanch doktorantlar o‘rtasida o‘tkazilgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Davlat stipendiyalari sohiblari aniqlandi.
Tayanch doktorantlar o‘rtasida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti doktoranti Alisher Berdiyev tabiiy fanlar, axborot texnologiyalari va boshqaruv yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Davlat stipendiyasini qo‘lga kiritdi.

• Докторант ТУИТ стал обладателем Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан
В соответствии с постановлением Кабинета Министров от 13 октября 2008 года «О поощрении и материальном стимулировании одаренной молодежи Узбекистана» и решением Коллегии Министерства высшего и среднего специального образования определены обладатели Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан среди базовых докторантов на 2021 год.
В числе докторантов обладателем Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан стал докторант Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Алишер Бердиев.