• Qarshi shahrida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab ochildi
Bugun 2-fevral kuni Qarshi shahridagi 42-son maktabi negizida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan tayanch maktabning ochilish marosimi bo‘lib ot‘di.
Maktabning ochilish marosimida  Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari B. Olmatov, Qashqadaryo viloyati hokimi o‘rinbosari R. Yuldoshev, viloyat xalq ta’limi boshqarmasi ma’sul xodimlari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Tantanada “Bir million dasturchi” yirik loyihasi doirasida Top-100 talikka kirgan o‘qituvchilarni taqdirlash marosimi ham bo‘lib o‘tdi.

• В городе Карши открылась специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий
Сегодня, 2 февраля на базе школы №42 в городе Карши открылась специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий.
В церемонии открытия школы приняли участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Б. Олматов, заместитель хокима Кашкадарьинской области Р. Юлдошев, ответственные сотрудники областного управления народного образования Кашкадарьинской области, а также местная молодежь.
На церемонии также состоялось награждение преподавателей, вошедших в Топ-100 в рамках мегапроекта «Один миллион программистов».