• Samarqand viloyati Tayloq tumanida ijro intizomini mustahkamlash yuzasidan o‘quv-amaliy seminari o‘tkazildi
Samarqand viloyati Tayloq tumani hokimligida viloyat davlat boshqaruvi organlari hamda mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlarida ijro intizomiga mas’ul rahbarlarning hujjatlar bilan ishlashini tashkil etish, shaxsiy mas’uliyatini oshirish hamda ijro intizomini yanada mustahkamlash bo‘yicha o‘quv-amaliy seminar bo‘lib o‘tdi.
O‘quv-amaliy seminarda Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari Jamol Maxsudov “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hamda Hukumati hujjatlari va topshiriqlarini rasmiylashtirish, ularning ijrosini tashkil etishda axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish samaradorligini oshirish hamda “Ijro.gov.uz” ijro intizomi idoralararo yagona elektron tizimi” to‘g‘risida seminar ishtirokchilariga maʼlumot berib o‘tdi hamda o‘quv-amaliy seminar davomida ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga to‘liq javob berib o‘tdi.
Mazkur seminarda O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi va tegishli vazirliklarning mas’ul xodimlari ishtirok etishdi.

• В Тайлакском районе Самаркандской области прошел учебно-практический семинар по укреплению исполнительской дисциплины
В Тайлакском областном хокимияте Самаркандской области прошел учебно-практический семинар, посвященный вопросам организации работы ответственных руководителей органов государственной власти и управления с документацией, повышения личной ответственности и дальнейшего укрепления исполнительской дисциплины.
На семинаре выступил заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Жамол Махсудов с докладом на тему ««Оформление документации и поручений Президента и Правительства Республики Узбекистан, повышение эффективности использования информационно-коммуникационных технологий в вопросах их исполнения. Единая электронная система межведомственной исполнительской дисциплины «Ijro.gov.uz». По итогам выступления прошли обсуждения, были даны ответы на вопросы слушателей.
В семинаре приняли участие ответственные сотрудники Кабинета Министров и соответствующих министерств.