• IT mutahassislar uchun vakansiyalar
Bugungi kunda yurtimizda keng ko‘lamli AKT va raqamli islohotlar Malaga oshiril moqda. Bu borada yuqori vazifalarni va yirik loyihalarni amalga oshirila oladigan malakali IT mutahassislarga bo‘lgan talab tobor oshib kelmoqda.
Shundan kelib chiqib “Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi” Davlat muassasasi quyidagi mutahassisliklar bo‘yicha ishga taklif qiladi:
1. Tahlilchi (elektron davlat xizmatlari bo‘yicha)
Vazifalar:
• Yagona interaktiv davlat xizmatlari portal (YaIDXP) kontentini monitoring qilish;
• YaIDXP kontentini o‘z vaqtida yangilash, uni to‘ldirib borishni nazorat qilish;
• YaIDXP elektron davlat xizmatlarini sinovdan o‘tkazish va tasdiqlash;
• YaIDXP interfeysi va ishlashini hamda uning texnik imkoniyatlarini yahshilash bo‘yicha takliflar tayyorlash;
• Statistic ma’lumotlarini aniqlash va elektron davlat xizmatlari to‘g‘risida hisobotlarni tayyorlash;
• elektron davlat xizmatlari bo‘yicha yangiliklarni o‘zbek, rus va ingliz tillarida tayyorlash va yozish;
• YaIDXPni targ‘ib qilish va ommalashtirish uchun PR-mutahassis bilan ishlash;
• Telegram bot orqali YaIDXP foydalanuvchilari bilan qayta aloqani qo‘llab-quvvatlash;
• YaIDXPda elektron davlat xizmatlarini joriy etishda texnik xodimlar, ishlab chiqaruvchilar bilan ishlash, shuningdek uni takomillashtirish.
2. Tahlilchi (BPR)
• davlat xizmatlarining biznes jarayonlarini aniqlash va ularni optimallashtirish bo‘yicha takliflar tayyorlash;
• tadbirkorlik subyektlari va aholiga davlat xizmatlarini ko‘rsatishga oid normative-huquqiy hujjatlarini tahlil qillish va qayta ishlash;
• avtomatlashtiriladigan jarayonlarni aniqlash nuqtai nazaridan davlat xizmatlarini ko'rsatish bo'yicha maʼmuriy reglament loyihalarini o'rganish;
• xorijiy tajribani o'rganish va elektron davlat xizmatlarini ko'rsatish bo'yicha takliflar tayyorlash;
• elektron hukumat sohasidagi loyihalarni amalga oshirishda davlat idoralari bilan ishlash.
Taklif qiladigan ish shartlari bilan tanishish va batafsil ma’lumotga ega bo‘lish uchun quyidagi havola orqali o‘ting: https://e-gov.uz/pages/vacancy

• Вакансии для IT-специалистов
Как известно, одна из самых востребованных профессий в сегодняшнее время – это IT-специалист. Позиции IT-специалистов высоко котируются на рынке труда и традиционно входят в Топ самых высокооплачиваемых профессий.
В контексте широкомасштабных цифровых и ИКТ-реформ в Узбекистане сегодня весьма высок спрос на квалифицированных IT-специалистов, способных решать серьезные задачи и реализовывать проекты.
В этой связи Государственное учреждение «Центр управления проектами электронного правительства» предлагает интересные вакансии по следующим специальностям:
1. Аналитик (Электронные государственные услуги)
Профессиональные обязанности:
• мониторинг контента Единого портала государственных услуг (ЕПИГУ);
• контроль за своевременной актуализацией контента ЕПИГУ, а также его заполнение;
• тестирование и апробация электронных госуслуг ЕПИГУ;
• подготовка предложений по совершенствованию интерфейса и пользования ЕПИГУ, а также его технических возможностей;
• определение статистических данных и подготовка отчетности по электронным госуслугам;
• разработка и написание новостей по электронным госуслугам на узбекском, русском и английском языках;
• умение работать с PR-специалистом по продвижению и популяризации ЕПИГУ;
• поддержка обратной связи с пользователями ЕПИГУ посредством Telegram бота;
• умение работать с техническим персоналом, разработчиками при внедрении электронной госуслуги на ЕПИГУ, а также по его совершенствованию.
2. Аналитик (BPR)
• определение бизнес-процессов госуслуг и подготовка предложений по их оптимизации;
• анализ и обработка нормативно-правовых актов в части предоставления государственных услуг бизнесу и населению;
• изучение проектов административных регламентов по оказанию государственных услуг, в части выделения процессов, подлежащих автоматизации;
• изучение зарубежного опыта и подготовка предложений по оказанию электронных государственных услуг;
• умение работать с государственными органами по реализации проектов в сфере электронного правительства;
Для того, чтобы ознакомиться с условиями работы и получить более подробную информацию, пройдите по следующей ссылке: https://e-gov.uz/ru/pages/vacancy