• Buxoro viloyati Vobkent tumanida sayyor qabul o‘tkazildi
Buxoro viloyati Vobkent tumani aholisi uchun O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Buxoro viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Tadbirda Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Buxoro viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i tomonidan aholi va tadbirkorlik subyektlariga qulayliklar yaratish maqsadida sohada olib borilayotgan ishlar va yangiliklar to‘g‘risida maʼlumot berib o‘tdi.
Sayyor qabul davomida fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar joyida hal etilib, o‘rganish talab etiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli tashkilotlarga topshiriqlar berildi.

• В Вабкентском районе Бухарской области прошел выездной приём
В Вабкентском районе Бухарской области руководитель территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Бухарской области был проведен выездной приём.
В выездном приеме приняли участие руководители областных подразделений подведомственных акционерных компаний, обшеств, предприятий, организаций и учреждений, а также областных подразделений мобильных операторов.
На мероприятии руководителем территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Бухарской области была дана информация о проводимой работе по созданию удобств для населения и предпринимателей.
В ходе выездного приема ряд обращений был решен на месте. Другие обращения, требующие изучения, были взяты под контроль, и соответствующим организациям были даны поручения.