• Toshkent shahridagi Inha universitetida Birinchi xalqaro taʼlim forumi bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahridagi Inha universitetida O‘zbekiston Respublikasi taʼlim jarayoniga xorijiy tajribani joriy etish dolzarb masalalariga bag‘ishlangan Birinchi Xalqaro taʼlim forumi bo‘lib o‘tdi.
Forumni o‘tkazish maqsadi — oliy o‘quv yurtlarida akkreditatsiya, litsenziyalash va kredit-modul tizimini joriy etish bo‘yicha universitetlar o‘rtasida tajriba almashishdir. Unda 200 nafarga yaqin mehmonlar, mamlakatimizdagi 50ta universitet rektorlari ishtirok etishdi.
Yalpi majlis va davra suhbatlari davomida o‘quv jarayonini o‘zgartirish, akkreditatsiyadan o‘tish, kredit-modul o‘qitish tizimiga o‘tish masalalari muhokama qilindi. Universitetlar o‘zlarining tajribalari va mavjud o‘qitish modellarini modernizatsiya qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarining taqdimoti qilindi. Tadbir davomida forum spikerlari bilan munozaralar va suhbatlar tashkil etildi.

• В Университете Инха в Ташкенте прошел Первый международный образовательный форум
В Университете Инха в Ташкенте состоялся Первый международный образовательный форум, посвященный актуальным вопросам внедрения зарубежного опыта в образовательный процесс в Республике Узбекистан.
Цель данного форума - обмен опытом между университетами по аккредитации, лицензированию и внедрению кредитно-модульной системы в высшее образование Республики Узбекистан. Участниками Форума стали около 200 гостей, 50 ректоров университетов нашей страны.
В ходе пленарного заседания и круглых столов, были обсуждены вопросы по трансформации образовательного процесса, прохождению аккредитации, переходу на кредитно-модульную систему обучения. Университеты поделились опытом и проводимыми мерами для модернизации существующих моделей преподавания. В рамках мероприятия были организованы дискуссии и интервью со спикерами форума.