• UZTELECOM voleybol jamoasi Farg'onada bo'lib o'tgan Respublika turnirida birinchi o'rinni egalladi
18.02.2021
Joriy yilning 10-16 fevral kunlari Farg'ona shahrida O'zbekiston Voleybol federatsiyasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi tomonidan tashkil etilgan erkaklar o'rtasida voleybol bo'yicha 27 - O'zbekiston kubogi musobaqasi bo'lib o'tdi. UZTELECOM jamoasi ushbu respublika turnirida mamlakat kubogini qo'lga kiritib, birinchi o'rinni egalladi.
Shuni ta’kidlash kerakki, uzoq yillar davomida "O'zbektelekom" AK kompaniyaning filiallarida va respublikamiz hududida o’z xodimlari o'rtasida sport madaniyatini shakllantirish orqali O'zbekistonda sportni rivojlantirishda har tomonlama ko'mak berib kelmoqda. 2019-2020 yilgi mavsumda voleybol bo'yicha Oliy ligadagi O'zbekiston XXVIII chempionatining natijalariga ko'ra "O'zbektelekom" AK jamoasi yana bir bor O'zbekiston chempioni bo'ldi.

• Волейбольная команда UZTELECOM заняла первое место в Республиканском турнире в Фергане
С 10 по 16 февраля текущего года в городе Фергана проходил 27-й кубок Узбекистана по волейболу среди мужских команд, который был организован Федерацией волейбола и Министерством по физической культуре и спорта Узбекистана.  Команда UZTELECOM заняла первое место в этом республиканском турнире, завоевав кубок страны.
Следует отметить, что АК «O'zbektelekom» многие годы оказывает всестороннюю поддержку развитию спорта в Узбекистане, воспитанию спортивной культуры среди сотрудников компании во всех филиалах и регионах Узбекистана. По итогам  XXVIII Чемпионата Узбекистана в Высшей лиге по волейболу сезона 2019-2020 годов  команда АК «Узбектелеком» в очередной раз стала чемпионом Узбекистана.