• Buxoro viloyati Vobkent tumanining “o‘sish nuqtalari” belgilandi
2021 yil 21-22 yanvar kunlari Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev Buxoro viloyatiga tashriflari davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Buxoro viloyati shahar va tumanlarida “o‘sish nuqtalari”ni ta’minlashga mas’ul sifatida biriktirilgan.
Shu maqsadda joriy yil 11 fevral kuni Vobkent tuman hokimligida AKT vazirligi Ishchi guruhi tomonidan tuman hokimligi hamda mutasaddi tashkilotlar rahbar va vakillari bilan amalga oshiriladigan ishlar muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Vobkent tumanida faoliyat yuritayotgan korxona va tashkilotlar faoliyatida axborot tizimlarini joriy qilish orqali aholiga qulaylik yaratish bo‘yicha qilinayotgan ishlar hamda rejalar muhokama qilinib, tegishli vazifalar belgilab olindi.

• Определены точки роста Вабкентского района Бухарской области
В ходе визита Президента Шавката Мирзиёева в Бухарскую область 21-22 января Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций назначено ответственным за обеспечение «точек роста» в городах и районах Бухарской области.
С целью исполнения данной задачи 11 февраля этого года в хокимияте Вабкентской области прошла встреча Рабочей группы Министерства ИКТ с руководителями и представителями ответственных организаций.
В ходе встречи были обсуждены проводимые меры и планы по созданию удобств для населения путем внедрения информационных технологий в работу предприятий и организаций, были даны соответствующие поручения.