• Termiz shahrida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab ochildi
Bugun 3-fevral kuni Termiz shahridagi 16-son maktabi negizida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan tayanch maktabning ochilish marosimi bo‘lib ot‘di.
Maktabning ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari B. Olmatov, Termiz shahar hokimligi, viloyat xalq ta’limi boshqarmasi ma’sul rahbar va xodimlari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Tantanada “Bir million dasturchi” yirik loyihasi doirasida Top-100 talikka kirgan o‘qituvchilarni,  Nanodegree granti sohiblari va ixtisoslashtirilgan maktabga kirish imtihonida eng yuqori ball to'plagan 5 nafar o'quvchilarni taqdirlash marosimi ham bo‘lib o‘tdi.

• В городе Термез открылась специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий
Сегодня, 3 февраля на базе школы №16 в городе Термез открылась специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий.
В церемонии открытия школы приняли участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Б. Олматов, ответственные руководители и сотрудники хокимията города Термез, областного управления народного образования Сурхандарьинской области, а также местная молодежь.
На церемонии также состоялось награждение преподавателей, вошедших в Топ-100 в рамках мегапроекта «Один миллион программистов», обладателей грантов Nanodegree, а также пятерых учеников, показавших самые высокие результаты при поступлении в специализированную школу.