• Namangan shahrida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab ochildi
Bugun 29-yanvar kuni Namangan shahridagi 86-son maktabi negizida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan tayanch maktabning ochilish marosimi bo‘lib ot‘di.
Maktabning ochilish marosimi bo‘lib o`tdi. Ochilish marosimida  Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari J. Egamberdiyev, Namangan shahar hokimi O. Isayev, shuningdek keng jamoatchilik hamda o‘quvchi yoshlar ishtirokida tashkil etildi.
Maktab mahalliy mablag‘lar hisobidan kapital ta’mirlanib, qaror bilan belgilangan xomiy tashkilotlar “UMS” MChJ tomonidan o‘quv xonalari to‘liq jixozlandi.
Zamonaviy axborot kommunikatsiya texnologiyalari bilan jixozlangan va yukori tezlikdagi internet tarmog‘iga ulangan sinf xonalari, robototexnika xonasi, raqamli kutubxona, o`quvchilarga informatika va axborot texnologiyalari fanini chuqur o‘zlashtirish uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan.

• В городе Наманган открылась специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий
На базе школы №86 в городе Наманган открылась специализированная школа с углубленным изучением информатики и информационных технологий.
Сегодня, 29 января прошла церемония открытия данной школы. В церемонии открытия приняли участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций, хоким города Наманган О. Исаев, а также представители широкой общественности и местная молодежь.
Школа была капитально отремонтирована, учебные аудитории были полностью укомплектованы ООО «UMS».
Учебные аудитории, комната робототехники, цифровая библиотека укомплектованы ИКТ-оборудованием и высокоскоростным интернетом. В них созданы все условия для углубленного изучения информатики и информационных технологий.