• Andijon viloyati Xonobod shahri, Bo‘ston va Izboskan tumanlarida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari o‘z ishini boshladi
Andijon viloyati Xonobod shahri, Bo‘ston va Izboskan  tumanlarida  Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlarining ochilish marosimlari bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Andijon viloyati xududiy boshqarmasi,  hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Ushbu markazlarni tashkil etishdan asosiy maqsad kompyuterdan samarali foydalanish, dasturlash, veb dizayn, kompyuter grafikasi, robototexnika asoslari kabi ixtisoslashgan o‘quv kurslari orqali tumanda axborot tehnologiyalariga qiziquvchi yoshlarning bilim va ko‘nikmalarini oshirishga, innovatsion texnologiyalarni ishlab chiqish hamda ularni ommaga keng tatbiq etishga qolaversa iqtidorli yoshlarni frilans sifatida ish faoliyatini boshlashga ko‘maklashish hisoblanadi.

• В городе Ханабад, Бустанском и Избасканском районах Андижанской области начали свою работу Учебные центры цифровых технологий
В городе Ханабад, Бустанском и Избасканском районах Андижанской области прошли церемонии открытия Учебных центров цифровых технологий.
В церемонии открытия учебных центров принимали участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по Андижанской области,  а также местная молодежь.
Основная цель организации данных учебных центров – повышение знаний и улучшение навыков молодежи в сфере ИКТ путем организации курсов по повышению компьютерной грамотности, основам программирования, веб-дизайна, компьютерной графике, робототехнике, разработка инновационных технологий и их представление широкой общественности, поддержка талантливой молодежи в их фриланс-деятельности.