• Andijon viloyati Shahrixon tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o‘z ishini boshladi
Markaz ochilishida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziriligi Andijon viloyati xududiy boshqarmasi va Shahrixon tumani hokimligi rahbar va xodimlari, tuman fahriylari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Mazkur o‘quv markaz zamonaviy kompyuter uskunalari bilan jihozlanib, unda yoshlarni dasturlash, veb-dizayn, robototexnika asoslarini o‘qitish uchun barcha sharoitlar yaratilgan.
Shu bilan birgalikda o‘quv markazida tumandagi korxona va tashkilotlar rahbarlari va xodimlarini axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida malakasini oshirish rejalashtirilgan.

• В Шахриханском районе Андижанской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
В церемонии открытия Учебного центра принимали участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по Андижанской области, хокимията Шахриханского района, почетные жители района, а также местная молодежь.
В данном центре, оснащенным современным компьютерным оборудованием, созданы все условия для обучения молодых людей основам программирования, веб-дизайна, робототехники.
Также в данном учебном центре запланировано организовать учебные курсы по повышению квалификации руководителей и работников районных предприятий и организаций.