• Surxondaryo viloyati Termiz shahar va Boysun tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari ochildi
Surxondaryo viloyati Termiz shahar va Boysun tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari ochildi va ushbu hududda tashkil etilgan yettinchi va sakkizinchi o‘quv markazlari hisoblanadi.
O‘quv markazini tashkil etish uchun “O`zbektelekom” AK Surxondaryo filiali va Boysun telekommunikatsiya bog`lamalarining bo‘sh turgan binolari tanlab olinib, to‘liq ta’mirdan chiqarildi.
Raqamli texnologiyalar o‘quv markazini ochilishiga bag‘ishlangan tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tizimidagi viloyat hududiy tashkilotlari rahbarlari, tuman hokimligining rahbar va xodimlari, mehnat faxriylari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Shu bilan birgalikda o‘quv markazlarida viloyat, Termiz shahar va Boysun tumandagi korxona va tashkilotlar rahbarlari hamda xodimlarini axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida malakasini oshirishi rejalashtirilgan.

• В городе Термез и Бойсунском районе Сурхандарьинской области открылись Учебные центры цифровых технологий
В городе Термез и Бойсунском районе Сурхандарьинской области открылись седьмой и восьмой по счету Учебные центры цифровых технологий.
Данные учебные центры были организованы в пустующих зданиях Сурхандарьинского филиала и Бойсунского телекоммуникационного узла АК «O‘zbektelekom».
В церемонии открытия Учебных центров цифровых технологий принимали участие руководители региональных подразделений подведомственных организаций, руководители и сотрудники районного хокимията, почетные работники отрасли, а также местная молодежь.
Данный учебный центр оснащен современным компьютерным оборудованием, и в нем будут организованы учебные курсы для молодежи по повышению компьютерной грамотности, основам программирования, компьютерной графики. В центре созданы все необходимые условия для их обучения.
Помимо этого, в нем также запланировано организовать курсы по повышению квалификации руководителей и сотрудников подведомственных предприятий и организаций из области, города Термез и Бойсунского района.